V úvode sezóny s vysokou prehrou

Autor: HKM Zvolen Dátum: 20.9.2024

HK Poprad – HKM Zvolen 7:2 (1:1, 5:0, 1:1)

Góly:  1. Centazzo (Calof, Ligas), 24. Nauš (Šotek, Suchý), 28. Centazzo, 34. Turan (Calof, Brejčák), 36. Urbánek (Giľák, Turan), 37. Coskey (Šiška, Török), 53. Centazzo (Coskey, Bourque) – 8. Olson (Kukuča, Halbert), 59. Mišiak (Senčák).

Rozhodovali: Štefik, Novák – Tomáš, Stanzel, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2529 divákov.

Poprad: Vay (Belányi) – Bourque, Turan, Kotvan, Ligas, Brejčák, Fereta, Murín, Sluka – Centazzo, Cracknell, Calof – Torok, Šiška, Coskey – Nauš, Suchý, Šotek – Žitný, Urbánek, Giľák

Zvolen: Kantor (Boľo) – Bindulis, Halbert, Hudec, Oligny, Robertson, Beňo, Sládok – Kudrna, Sheehy, Hecl – Kukuča, Olson, Bondra – Marcinek, Jendek, Zuzin – Macek, Senčák, Mišiak

Hokejisti Popradu porazili v úvodnom kole nového ročníka Tipos extraligy Zvolen výsledkom 7:2. "Kamzíci" rozhodli o výsledku predovšetkým v druhej tretine, ktorú vyhrali presvedčivo 5:0. V drese domácich sa blysol hetrikom kanadský útočník Orrin Centazzo, ktorý sa tak presadil v každej tretine. Popradčania sa ujali vedenia už po minúte, keď si Centazzovu prihrávku vrazil do vlastnej brány obranca Oligny. "Rytieri" odpovedali ešte v prvej polovici prvej časti, Kukuča našiel spoza brány Olsona, ktorý prekonal Vaya. Druhé dejstvo bol v jasnej réžii "kamzíkov", strelili päť gólov. Presadili sa Nauš, druhýkrát v stretnutí Centazzo, kapitán Turan, Urbánek a Coskey. V 53. minúte skompletizoval hetrik v presilovej hre Centazzo. 64 sekúnd pred záverečnou sirénou upravil výsledok premiérovým gólom v extralige Mišiak.

Kompletné štatistiky z dnešného stretnutia pod týmto odkazom.