Dnes v Košiciach premiéra Leskinena

Autor: HKM Zvolen Dátum: 24.10.2021

Košice sú posledným tímom, s ktorým si ešte hráči spod Pustého hradu v tejto sezóne nezmerali sily.

Rytieri sa po kolísavých výkonoch z prvých zápasov zdvihli a momentálne ťahajú päťzápasovú sériu výhier a na prvú Nitru strácajú už iba 4 body. Zvolenčania si poslednú výhru pripísali v piatok proti Trenčínu. Už po prvej tretine sa zdalo, že je zápas rozhodnutý, keď zverenci trénera Oremusa vyhrávali 4:0, no následné individuálne chyby hráčov spravili zo zápasu drámu. V druhej tretine nevydarenú prihrávku Kotvana zachytil Tybor a z blízkosti skóroval. Druhou chybou bola v tretej tretine zlá rozohrávka brankára Rahma, ktorý trafil Honzeka, a 10 minút pred koncom zápasu to bolo už 4:2. Zápas sa teda rozhodne nedohrával a Dukla sa priblížila na rozdiel jedného gólu vďaka Bezúchovi, ale to už do konca zápasu ostávala menej ako minúta a Trenčín už vyrovnať nedokázal. Premiéru v zápase mal útočník Peter Krieger, ktorý sa najskôr zviditeľnil gólom, no následne aj faulom, za ktorý dostal trest do konca zápasu a po ktorom sa strhla na ľade hromadná bitka. Celkovo sa v zápase rozdalo 110 trestných minút a tretia tretina sa hrala dokopy viac ako 50 minút

Peter Krieger v rozhovore povedal, že je rád, že po jeho vylúčení hráči dotiahli zápas do víťazného konca. „Nikdy ma nevylúčili z hry, možno raz alebo dvakrát, pravdepodobne to nebolo múdre rozhodnutie, ale zmocnili sa ma emócie. Som rád, že chlapci vytrvali a nakoniec vyhrali. Myslím si, že to bolo dobré tímové úsilie, ale znova, želám si, aby som nespravil to vylúčenie, a som rád, že sa chlapci zomkli a docielili víťazstvo.“  Tím trénera Oremusa sa ale stále vyrovnáva so zraneniami. V tomto týždni pribudol aj kapitán Radovan Puliš so zranením hornej časti tela. Dobrou správou boli návraty Tomáša Töröka a Karola Csányiho a dnes sa prvýkrát predstaví aj posila z tohto týždňa Ville Leskinen s číslom 25, ktorý trénoval v útoku s Marcinekom a Saracinom.

Košice majú za posledných 5 zápasov 3 výhry a 2 prehry, z toho jednu po predĺžení, a nachádzajú sa momentálne na 6. mieste v tabuľke. Domáci z pohľadu štatistík majú lepšiu presilovku aj úspešnosť streľby. Hostia zo Zvolena naopak budú ťažiť z oslabení v tých majú úspešnosť 86,05 %, čo ich radí na 3. miesto v tabuľke. Najproduktívnejším hráčom trénera Kaskinena je s 12 bodmi Allan McPherson, ktorého zvolenskí fanúšikovia veľmi dobre poznajú.

Zápas začína o 18:00 v košickej Steel Arene a zápas môžete sledovať od 17:45 na Sport 1.